Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Neden Kompozit Rögar Kapağı?

Kompozit rögar kapağı ve tercih sebepleri

Neden Kompozit Rögar Kapağı?

Ev, apartman, site, sokak, caddelerde daimi olarak hergün görmekte olduğumuz Kanalizasyon kapakları menhol ürünleri şehirler ilçeler kaldırımlar yol üzerleri mahalle aralarında adım kısacası her yerde ken temellizasyon veya su şebekesinin en temel şebekeyle birleştiği yer olarak büyük önem arz ederler

Kent teknk kimya  Menholleri,Rögar Havalandırma Baca Kapakları, (Menhol) kapakları ise daha sağlıklı bir halde yaşamımızı devam ettirebilmemiz için hayati öneme sahiptir. Yıllardan beridir, dökme demir veya plastikten yapılan rögar kapakları, yeni teknolojilerle Dünyanın Hemen Her ülkesinde yerini kompozit ürünlere yani Kompozit menhol rögar kapağı Havalandırma temizleme baca kapaklarına bırakmıştır. Peki bu kompozit rögar (menhol) kapaklarının yararları neler diye hiç sordunuz mu Neden bu kapaklar daha çok tercih edilir? İşte Yanıtı


1)Kompozit Rögar (Menhol) kapakların en önemli tercih sebeplerinden biri, ‘çalınmaya’ karşı daha korunaklı olmasıdır. Döküm rögar kapakları ise her gün çalınma riski altındadır. Belediyeler her sene çalınmadan dolayı binlerce liralık zarar görmektedirler,Kompozit rögar kapakları çalınmazlar,çünki Ekonomik değerleri yoktur,

2) Döküm rögar (menhol) kapaklarının hırsızlığa çok açık olmasının yaşam içinde bir çok riski vardır. İnsanların, hayvanların çalınmış kapaklar nedeniyle bu menhollerin içerisine düşmesi gibi ayrıca Araçlar için de kaza riskini artırmaktadır. Kompozit rögar (menhol) kapaklar bu riskleri minimuma indirir.

3) Geleneksel döküm rögar (menhol) kapakları kompozit kapaklara göre daha çok ağırdır. Onarım işleriyle ilgilenen işçiler bu dökme demir menhol (rögar) kapakları sebebiyle sıkça yaralanmaktadır. Döküm kapakları bir kişinin tutması yerine koyması nerdeyse imkansızdır,Kompozit kapaklar normal bir insanın rahatlıkla kaldırabileceği ağırlıkta olduğu için montajı kolaydır. Yaralanma riski nerdeyse yoktur diyebiliriz.

4) Kompozit rögar (menhol) kapakların tamir süreçlerindeki bir öteki faydası da, hafifçe olduğu için yerinden kolay çıkarılması yardımı ile süreci hızlandırmasıdır. Kısaca kompozit rögar (menhol) kapaklar zamandan kazandırır.İşçilik açısından maliyetleri düşüktür.

5) Döküm rögar kapakları,Kanal rögar kapakları,(menhol) kapaklar çoğu kere gevşek takıldığından atık suların sızması daima karşılaşılan bir sorundur. Kompozit rögar (menhol) kapaklar ise çok daha iyi kavrama özelliğine sahibi olduğu için bu tür durumlara yol açmazlar.

6) Demir ve dökme demirden yapılmış menholler korozyona açıktır. Paslanmaz yapabilirler,Kompozit rögar kapakları kompozit rögar  kapakları kompozit  baca kapakları,(menhol) kapakları için bu durumlar söz konusu değildir.

7) Kompozit rögar kapakları,(menhol) kapaklarının bakımları ve bakım maliyetleri Sfero döküm kanalizasyon ürünlerine göre giderleri ve harcamaları daha azdır.Bu sebeplerden dolayı Kompozit Alt Yapı Ürünlerinde Kompozit Camelyaf katkılı ürünler tercih nedeni olmaktadır.

Email Telefon İletişim Formu